Mlinotest s slabo predstavo na kolenih

Žalčanke so prikazale izvrstno igro v obrambi

Ajdovkam tudi v četrtem krogu v ligi za prvaka ni uspelo zmagati. Tokrat je ves plen iz Ajdovščine odnesel Žalec, ki si je z zmago zagotovil drugo mesto v državnem prvenstvu. Mlinotest se bo v predzadnjem krogu doma pomeril še z novomeško Krko.

Na Policah je bilo le prvih sedem minut izenačenih. Nato pa se je Mlinarkam dobesedno stemnilo pred očmi, saj so do konca prvega polčasa uspele zadeti le trikrat in s tem postavile negativen rekord sezone. Žalčanke so napake Mlinotesta v napadu s pridom izkoriščale, predvsem po zaslugi Fisterjeve in Drobničeve. Zaostanek Ajdovk v polčasu je znašal enajst zadetkov (3:14).  V drugem delu smo videli malce boljšo predstavo Mlinark, a so Štajerke prednost rutinirano zadržale (16:27)

Pri Mlinotestu je pet zadetkov prispevala Taja Čajko (3 sedemmetrovke), enega manj pa kapetanka Maja Svetik. V soboto, 4. maja sledi na Policah še zadnja domača tekma v letošnji sezoni. Pričetek derbija ob 20.00.

4. krog; 1. A DRL – končnica 1-4., 27. 4. 2019,  Dvorana Police, Ajdovščina

ŽRK MLINOTEST AJDOVŠČINA 16:27 RK ZELENE DOLINE ŽALEC  (3:14)

Strelke Mlinotest: Čajko T. 5; Svetik M. 4; Klemenčič A. 8 obramb.