Deveta v nizu!

Nuša Fegic (št. 13)

Rokometašice ajdovskega Mlinotesta še naprej pridno zbirajo zmage. Za deveto zaporedno je tokrat padlo Velenje.

Prvi krog v spomladanskem delu ženskega rokometnega prvenstva je Mlinarkam prinesel gostovanje v Velenju. Ajdovke so v Šaleško dolino pripotovale brez poškodovanih Nataše Janković Rustja, vratarke Aleksandre PetrukhineMaje Grmek ter obolele Dominike Mrmolja. Kljub vsem težavam pa so Ajdovke strnile svoje vrste in slavile s 23:31. Ekipa Mlinotesta se je proti Velenjčankam, ki se borijo za obstanek, v prvem polčasu mučila, nato pa je potrdila svojo kakovost. Začetno vodstvo v Rdeči dvorani je Ajdovke morda malce uspavalo, saj so bile v zadnji minuti prvega polčasa domačinke pri izidu 12:13 na pragu preobrata. V začetku drugega polčasa pa so Mlinarke strnile obrambo. Velenjčanke šest minut niso zatresle mreže, Ajdovke pa so njihovo štirikrat. Priborjeno razliko je Mlinotest ubranil, proti koncu tekme pa jo je še povečal. V zaostali tekmi 9. kroga bodo Ajdovke v sredo ob 18.45 gostovale v Stožicah pri Krimu. Najboljše ajdovske strelke srečanja v Velenju so bile Mirjeta Bytyqi in kapetanka Maja Svetik s po šestimi zadetki, enega manj je prispevala Urša Zelnik.

Že v sredo, 22.1. ob 18.45, čaka Mlinotest najtežja preizkušnja v prvenstvu. V zaostali tekmi 9. kroga namreč gostujejo v Ljubljani pri Krimu, ki je prav tako še 100%. V soboto, 25.1. pa v mesto burje prihaja Ptuj.

Nedelja, 19 .1. 2020 | 10. krog, 1.A DRL | Velenje

ŽRK  VELENJE 23:31 ŽRK MLINOTEST (12:14)

Strelke Mlinotest: Bytyqi M. in Svetik M. po 6, Zelnik U. 5; Tea Brecelj (10 obramb), Anja Bratina (3 obrambe).